Základní informace o našem domově

Domov se zvláštním režimem byl založen v roce 2019 jako zcela nové zařízení z důvodu dlouhodobě nedostačující kapacity určené této cílové skupině. Své služby poskytuje v objektu bývalého infekčního a plicního oddělení v areálu Nemocnice Strakonice, a.s. Jedná se o třípodlažní budovu, která je v současné chvíli kompletně zrekonstruována. V rámci oprav došlo k celkové výměně elektroinstalace, inženýrských a vodovodních sítí. Byly provedeny opravy všech obytných místností a společných prostor, včetně výměny podlahových krytin. V roce 2015 bylo provedeno zateplení budovy, výměna střešní krytiny, oken a ústředního topení. Přestože se jedná o stavbu z roku 1930, je velmi prakticky a nadčasově řešena. Prostory, které nabízí, jsou vzdušné, prosvětlené a velmi prostorné. Každé podlaží má dvě venkovní terasy. Svojí polohou a technickým řešením má budova obrovský potenciál. Díky tomu lze uživatelům zajistit maximální komfort a servis. Ať už hovoříme o odborných zdravotnických službách poskytované Nemocnicí Strakonice, tak například zajištěním stravování dle specifických potřeb uživatele. Přízemí nabízí řadu místností a společných prostor a to nejen pro zázemí personálu, ale především je lze v budoucnu využít pro nejrozmanitější aktivizační činnosti všech cílových skupin. Přestože se zmiňovaný objekt nachází v areálu nemocnice, ta je obklopena zelení, kde je plánována zahrada určená pro odpočinek a relaxaci. Významným aspektem je pak poloha domova, který se nachází v samotném centru města Strakonic. Ubytovací část se nachází v prvním a ve druhém nadzemním podlaží. Tato jsou zcela oddělena z důvodu poskytování služeb dvěma rozličným cílovým skupinám.

Z důvodu přetrvávající nedostatečné kapacity došlo v listopadu 2021 k rozšíření služby o dalších 27 lůžek, které se nacházejí v samostatné budově Kotva B v areálu Nemocnice Strakonice, a. s. Jedná se o druhé nadzemní podlaží Dětského centra, které bylo kompletně zrekonstruováno a vzniklo tak 20 nových ubytovacích jednotek.

Celková kapacita domova činí 79 lůžek.

Od listopadu 2021 je služba domova se zvláštním režimem poskytována ve dvou samostatných budovách areálu Nemocnice Strakonice a. s.:
Budova A – objekt č. 14 - v prvním NP (sociálně vyloučení klienti) a ve druhém nadzemním podlaží (klienti s duševními nemocemi a demencemi)
Budova B – objekt č. 8 - ve druhém NP (klienti s duševními nemocemi a demencemi)

Posezení na chodbě

Pokoj

Pokoj

Jídelna, společenská místnost