Domov se zvláštním režimem

Aktuality

Vánoční tradicí  se stala návštěva studentů Gymnázia Strakonice, kteří nás každoročně podporují. Studenti u nás navodili vánoční atmosféru zpěvem koled a připravili pro nás překvapení v podobě dárkového poukazu na canisterapii. Velmi si vážíme vaší štědrosti a těšíme se na návštěvu pejsků.

Moc děkujeme zaměstnancům prodejny Kaufland, kteří připravili pro naše klienty krásné Vánoční balíčky.

Balíčky čekají pod stromečkem a už se těšíme, až přijde Ježíšek.

Každoročně na nás nezapomenou žáci ZŠ Dukelská, kteří společně s paní učitelkou Mgr. Martinou Škotkovou připraví milé dárečky pro naše klienty. 

 

Moc děkujeme za Vaši přízeň. Velmi si toho vážíme.

Ve středu jsme si užili vánoční besídku společně s dětmi z MŠ Lidická.

Moc děkujeme za milou návštěvu dětí z MŠ U Parku. Prožili jsme dvě dopoledne plná radosti.

Dnes nás navštívily děti z MŠ Školní Strakonice. Návštěva nás všechny moc potěšila. Společně jsme si zazpívali a dětičky přinesly našim klientům malý dáreček pro radost. 

Jsme moc rádi, že si na nás  i letos děti z MŠ Školní s paní učitelkou vzpomněly a v předvánočním čase připravily tak krásný program.

Více fotografií se nachází ve fotogalerii: https://kotva-st.rajce.idnes.cz/

Moc děkujeme za zážitek.

V posledních dnech jsme v našem domově „zabydleli" výtvarná díla studentů strakonické Základní umělecké školy.

Všichni jsme okouzleni a máme srdečnou radost, jaká krása nám v podobě děl těchto talentovaných studentů vstoupila do našeho domova.

Tímto velmi srdečně děkujeme paní ředitelce ZUŠ Martině Spišské, p. Mgr. Ivance Schwarzové a všem studentům za to, že jste učinili náš domov barevnější a útulnější.

Od listopadu 2023 Kotva při strakonické nemocnici, z.s. navýšila kapacitu o dalších 27 lůžek. Jedná se o budovu C s místem poskytování v nedalekém Vacově, který je od Strakonic vzdálen přibližně 30 km.

Žádost o poskytování sociální služby domov se zvláštním režimem ve Vacově najdete na těchto internetových stánkách v sekci Formuláře. Tato žádost je platná pro zařízení ve Strakonicích i ve Vacově.

Velmi si vážíme krásných květin, které nám daroval Zahradní svět MELO. 

Květiny rozzářily nejen truhlíky na našich terasách, ale i tváře klientů. Čeká nás léto plné barevných květů a sluníčka.

 

 

 

 

 

Dne 4. dubna 2023 se v Domě kultury ve Strakonicích konalo velikonoční setkání seniorů se soutěží o nejlepšího beránka. K poslechu a tanci zahrála Malá muzika Nauše Pepíka. V soutěži jsme se s naším velikonočním beránkem umístili na 2.místě.

Dne 04. 04. 2023 nás navštívila milá návštěva z MŠ U Parku. Společně jsme si zazpívali a zahráli na hudební nástroje. Děti vytvořily pro naše klienty i malou pozornost.

Více fotografií se nachází ve fotogalerii: https://kotva-st.rajce.idnes.cz/

Dne 06. 01. 2023 navštívili naše zařízení Tři králové. Připomněli tím každoroční tradici a přinesli radost a požehnání do roku 2023.

V předvánočním čase na naše klienty nezapomněli ani žáci Základní školy Dukelská Strakonice, kteří společně se svou paní učitelkou Mgr. Martinou Škotkovou připravili užitečné dárečky.

Věnovaná překvapení udělala všem velikou radost.

Velice si vážíme toho, že na nás děti se svými rodiči a paní učitelkou pamatují.

Již druhým rokem jsme se zapojili do projektu „Ježíškova vnoučata“ Nadačního fondu Českého rozhlasu. V rámci projektu zaznamenají senioři svá nesplněná přání. Na webu jeziskovavnoucata.cz pak mohou lidé, vždy od poloviny listopadu, vybírat z tisíců přání seniorů, která následně plní.  Měli jsme tak možnost potěšit naše klienty například návštěvou pejska nebo splnit mnoho dalších přání tak, aby byl jejich život veselejší, snadnější a naplněnější.
Velice děkujeme všem Ježíškovým vnoučatům, která přinášejí radost do domovů.

Studenti Gymnázia Strakonice podpořili Domov se zvláštním režimem Kotva při strakonické nemocnici a Dětské centrum Jihočeského kraje v rámci charitativní akce Gymstr Perníček.

Společnými silami se pustili do pečení a zdobení vánočních perníčků, které prodávali na adventních trzích ve Strakonicích. Perníčky bylo možné zakoupit i v prodejně COOP v Mírové ulici a při veřejném představení ve školním klubu Gymnázia Strakonice.

Dne 20. 12. 2022 k nám studenti přišli společně zazpívat vánoční koledy a předat výtěžek z akce.

Moc děkujeme za příjemné předvánoční naladění a za věnovanou finanční podporu.

Velice si Vaší podpory vážíme.

Dne 06. 12. 2022 nás svým vystoupením přišel potěšit Babský sbor z Poříčí.  Soubor zpívá prácheňské písně, písničky z jihu Čech, krásné jihočeské koledy a prácheňské vánoční písně. Svými vystoupeními rozdává radost a dobrou náladu nejen na vánočních trzích a vernisážích, na venkovských slavnostech, ale především  při pravidelných  návštěvách domovů pro seniory, v charitativních zařízeních a nemocnicích po celém jihu i západě Čech.

Všichni jsme si moc rádi společně zazpívali a naladili se na předvánoční čas.

 

Moc děkujeme za milou návštěvu.

Od 05. 05. 2022 je zrušena povinnost nosit ochranné prostředky dýchacích cest ve vnitřních prostorech zdravotnických a sociálních zařízení.

 

Návštěvy v našem domově jsou umožněny všem osobám, které nejeví žádné příznaky onemocnění COVID-19.

 

Děkujeme za pochopení.

Dne 14. 09. 2022 se naši uživatelé zúčastnili Sportovních her pro seniory 2022, které pořádal Domov pro seniory Rybniční ve Strakonicích. Akce proběhla ve stylu padesátých let a rock'n'rollu. Soutěžící prožili den plný her, skvělé hudby, zábavy a bohatého občerstvení.

Ze setkání si odnášíme nejen skvělé ceny, ale především zážitky a plno příjemných vzpomínek.

Za pozvání moc děkujeme.

Od  30. 03. 2022 jsou návštěvy v našem domově umožněny všem osobám, které nejeví žádné příznaky onemocnění COVID-19.

Po celou dobu návštěvy je nutno používat ochranné pomůcky dýchacích cest, a to minimálně respirátor třídy FFP2 nebo KN95.

 

Děkujeme za pochopení.

V degustovně strakonického pivovaru Dudák jsme převzali ve středu 17. srpna 2022 sponzorský dar v hodnotě 43. 950,- Kč. Jde o výtěžek jarní akce Spring Night Katovice, která se uskutečnila 7. května 2022. Akci připravil spolek Rally Fans Katovice.

 

Za finanční podporu bychom chtěli moc poděkovat. Peníze z koncertu použijeme na pořízení dvou nových pečovatelských křesel pro naše klienty.

 

Tým Kotvy při strakonické nemocnici, z. s.

Z důvodu aktuální epidemiologické situace platí:

 

Budova Kotva A

  • Oddělení pro osoby s duševním onemocněním a demencí (2. patro) - od  05. 03. 2022 jsou návštěvy umožněny všem osobám, které nejeví žádné příznaky onemocnění COVID-19.

    Po celou dobu návštěvy je nutno používat ochranné pomůcky dýchacích cest, a to minimálně respirátor třídy FFP2 nebo KN95.

 

  • Oddělení pro osoby se zdravotním postižením (1. patro) - od 07. 03. 2022 až do odvolání ZÁKAZ NÁVŠTĚV.

 

Budova Kotva B:

  • od  24. 03. 2022 jsou návštěvy umožněny všem osobám, které nejeví žádné příznaky onemocnění COVID-19.

   Po celou dobu návštěvy je nutno používat ochranné pomůcky dýchacích cest, a to minimálně respirátor třídy FFP2 nebo KN95.

 

Děkujeme za pochopení.

 

V souvislosti s vývojem epidemiologické situace v České republice doporučujeme návštěvám našeho zařízení používat po celou dobu návštěvy ochranné pomůcky dýchacích cest, a to minimálně respirátor třídy FFP2.

 

Děkujeme za pochopení a spolupráci.

Z důvodu nepříznivé epidemiologické situace platí:

 

Budova Kotva A

  • Oddělení pro osoby s duševním onemocněním a demencí (2. patro) - od  05. 03. 2022 jsou návštěvy umožněny všem osobám, které nejeví žádné příznaky onemocnění COVID-19.

      Po celou dobu návštěvy je nutno používat ochranné pomůcky dýchacích cest, a to minimálně respirátor třídy FFP2 nebo KN95.

 

  • Oddělení pro osoby se zdravotním postižením (1. patro) - od 07. 03. 2022 až do odvolání ZÁKAZ NÁVŠTĚV.

 

Budova Kotva B: od 07. 03. 2022 až do odvolání ZÁKAZ NÁVŠTĚV.

 

Děkujeme za pochopení.

 

V rámci Turné plného smíchu navštívili dne 25. 05. 2022 naše zařízení zdravotní klauni, kteří nosí radost tam, kde je potřeba. Náš domov ožil neobyčejnou atmosférou. Klauni přinesli mezi naše uživatele spoustu dobré nálady a vytvořili velmi milou atmosféru. Velice si vážíme této návštěvy plné pozitivní energie a nezapomenutelných zážitků.

Od 05. 03. 2022 jsou návštěvy umožněny všem osobám, které nejeví žádné příznaky onemocnění COVID-19.

 

Po celou dobu návštěvy je nutno používat ochranné pomůcky dýchacích cest, a to minimálně respirátor třídy FFP2 nebo KN95.

 

Děkujeme za pochopení.

Zpět na začátek